Erinevatel programmeerimisvõistlustel ning õppesessioonidel osalemise eest saab nn Häkkeripunkte (kehtib ainult kooliõpilastele). Punkte saab nii osalemise eest kui ka vastavalt saavutatud tulemustele. Punkte arvestatakse Eesti koondise valikul ja samuti antakse EIO lõppvooru lõpetamisel välja ägedaid auhindu. Osad auhinnad antakse parimatele ning osad loositakse välja vastavalt saadud punktide arvule. Seega ei pea tingimata edetabeli tipus olema, aga maksimaalne pingutus suurendab auhinna võitmise šanssi.

Häkkeripunktide arvestus algab 14.oktoobril 2017 ning lõpeb 2018 Balti Olümpiaadi ajal.

Häkkeripunktide skeem on järgmine:

Võistlused
Ebaregulaarsemate (nt 1 sessioon aastas) võistluste eest antakse punkte vastavalt võistluse pikkusele ja tulemusele. Kuni 3h võistlused annavad ülimalt 50p, 4h-24h võistlused annavad kuni 100p ja pikemad mitmepäevased võistlused annavad kuni 200p (välja arvatud lihtsate ülesannetega kvalifikatsioonivoorud). Kolmandiku punktidest saab osaluse ja kaks kolmandikku tulemuse eest. USACO, COCI, Facebook Hacker Cup ja Google Code Jam võistlusi jälgime automaatselt, muudel võistlustel saatke e-mail osaluse kohta.
CodeForces, TopCoder ja HackerRank
Nendel platvormidel anname punkte iga võistluse eest, mis võistleja ratingut muudab. Lühikesed kuni 3h võistlused annavad 10p, keskmised 4h-24h võistlused annavad 15p ja pikad mitmepäevased võistlused annavad 20p. Lõpuks võistleja skoori suurendatakse lineaarselt vastavalt sellele kui kõrge ta rating Eesti võistlejate seas on. Suurima ratinguga isiku skoor korrutatakse 3-ga, vähima ratinguga isiku skoor jääb samaks, see tähendab, et kehtib sama 1/3 osaluse ja 2/3 tulemuse eest printsiip. Seega võib nt lühikese võistluse eest saada kokku kuni 30p.

Ratinguid võrreldakse igal platvormil eraldi.

USACO Training
150p iga läbitud peatüki eest. Peatüki osaline läbimine annab punkte vastavalt läbitud osa suurusele.
EIO õppesessioonid
Iga õppesessioon annab osalemise eest 100p, kokku kuni 200p.
Jagatud ülesanded
Võistlus, kuhu iga soovija võib ülesandeid juurde soovitada. Iga lahendatud ülesanne annab 10p. Võistlus asub Codeforces grupis. Uute ülesannete lisamiseks saatke e-mail aadressile thuustalu@gmail.com. Ülesanded võivad pärineda mistahes võistluselt või platvormilt, välja arvatud hiljutised EIO, USACO ja COCI võistlused.
Lisapunktid
Kui te saavutate midagi mis õppesessioonide korraldajatele või ülesannete koostajatele väga meeldis, siis neil on võimalus premeerida teie saavutusi Häkkeripunktidega.

Info oma saavutuste kohta saatke aadressile targot@gmail.com. Täpsemalt saatke oma CF, TC ja HR kasutajanimed ning võistlustel nagu COCI märkige enda riigiks Eesti, et teid oleks kergem üles leida. USACO treeningu hindamise jaoks saatke screenshot tehtud ülesannetest.

TULEMUSED

Tulemusi uuendatakse igal laupäeval.

Viited

 • USA kaugõppekursus (tõsiselt soovitatav kõigile; selle kursuse läbinu on kindlalt IOI medalisti tasemel)
 • USA lahtised võistlused (võistlused pronksi-, hõbeda-, ja kullarühmas; edukas osalemine viib järgmisesse rühma; soovitatav igale tasemele)
 • Horvaatia lahtised võistlused (tavaliselt 6 ülesannet kasvava raskusega; soovitatav igale tasemele)
 • Google Code Jam (koosneb mitmest voorust. Finalistid saavad reisida ja tulemusi kasutatakse Google-isse värbamisel)
 • Facebook Hacker Cup (sama lugu mis Google Code Jam-i juures, ainult seda korraldab Facebook)
 • Codeforces (võistlusprogrameerimise platvorm ja blogi; regulaarsed võistlused, lisaks saab arutada võistlusprogrammeerimist rahvusvaheliste konkurentidega; hea võimalus hinnata oma taset rahvusvahelisel areenil)
 • HackerRank (võistlusprogrammeerimise platvorm; väga palju erinevaid tüüpi võistluseid)
 • TopCoder (erinevad võistlused, osa eraldi keskkoolile; sarnane Codeforces'ile)
 • Codechef (India võistlusprogrammeerimise platvorm)
 • WCIPEG (erinevad informaatikaülesanded; eriti soovitatav neile, kellel USACO training juba läbitud)
 • UVA online judge (alternatiivne informaatikaülesannete sait)
 • Sphere online judge (alternatiivne informaatikaülesannete sait)
Lehekülg viimati muudetud November 14, 2017, at 06:54 PM