Erinevatel programmeerimisvõistlustel ning õppesessioonidel osalemise eest saab nn Häkkeripunkte (kehtib ainult kooliõpilastele). Punkte saab nii osalemise eest kui ka vastavalt saavutatud tulemustele. Punkte arvestatakse Eesti koondise valikul ja samuti antakse EIO lõppvooru lõpetamisel välja ägedaid auhindu. Osad auhinnad antakse parimatele ning osad loositakse välja vastavalt saadud punktide arvule. Seega ei pea tingimata edetabeli tipus olema, aga maksimaalne pingutus suurendab auhinna võitmise šanssi.

Häkkeripunktide arvestus algab 15.oktoobril 2018 ning lõpeb 2019 Balti Olümpiaadi alguses.

Arvepidamise lihtsuse huvides oleme arvestame sel aastal häkkeripunktide jaoks piiratumat ringi üritusi. Need on:

Võistlused
USACO ja COCI. Kolmandiku punktidest saab osaluse ja kaks kolmandikku tulemuse eest.
CodeForces
Anname punkte iga võistluse eest, mis võistleja ratingut muudab. Lühikesed kuni 3h võistlused annavad 10p, keskmised 4h-24h võistlused annavad 15p. Lõpuks võistleja skoori suurendatakse lineaarselt vastavalt sellele kui kõrge ta rating Eesti võistlejate seas on. Suurima ratinguga isiku skoor korrutatakse 3-ga, vähima ratinguga isiku skoor jääb samaks, see tähendab, et kehtib sama 1/3 osaluse ja 2/3 tulemuse eest printsiip. Seega võib nt lühikese võistluse eest saada kokku kuni 30p.
USACO Training
150p iga läbitud peatüki eest. Peatüki osaline läbimine annab punkte vastavalt läbitud osa suurusele.
EIO õppesessioonid
Iga õppesessioon annab osalemise eest 50p ning sessioonile erinevate ülesannete lahendamise eest veel kuni 50p. Teise poole punktide süsteemi otsustab iga sessiooni lektor. Seega on kokku võimalik saada kuni 200p.
Järellahendamine
Eesti võistluste lõpus jätame võistluskeskkonna veel kaheks nädalaks avatuks, mille jooksul on võimalik ülesandeid järellahendada. Järellahendamise eest saab <lisandunud punktide arv>*100/<võistluse max võimalik punktide arv> HP-d.
Võistlusprogrammeerimise raamat

Vaata juhendit siin: http://www.targotennisberg.com/eio/VP/ 1. osa ülesannete lahendamine annab 5p ülesande kohta, teise osa ülesanded 7p. Kokku on kummaski osas 60 ülesannet. Lahendusi saab esitada CodeForces keskkonnas, selleks ei pea osalema seonduval Teaduskooli kursusel, kuid osalemine on muidugi ka asjana iseeneses kasulik.

Samuti võib autoritele saata parandusi, kui kas raamatu tekstist või ülesannetest vigu leiad. Iga leitud vea eest saab kuni 10p.

Lisapunktid
Kui te saavutate midagi mis õppesessioonide korraldajatele või ülesannete koostajatele väga meeldis, siis neil on võimalus premeerida teie saavutusi Häkkeripunktidega.

Info oma saavutuste kohta saatke aadressile katrint@gmail.com. Täpsemalt saatke oma CF kasutajanimi ning võistlustel nagu COCI märkige enda riigiks Eesti, et teid oleks kergem üles leida. USACO treeningu hindamise jaoks saatke screenshot tehtud ülesannetest.

Tulemused

Tulemusi uuendatakse igal laupäeval.

Viited

  • USA kaugõppekursus (tõsiselt soovitatav kõigile; selle kursuse läbinu on kindlalt IOI medalisti tasemel)
  • USA lahtised võistlused (võistlused pronksi-, hõbeda-, ja kullarühmas; edukas osalemine viib järgmisesse rühma; soovitatav igale tasemele)
  • Horvaatia lahtised võistlused (tavaliselt 6 ülesannet kasvava raskusega; soovitatav igale tasemele)
  • Codeforces (võistlusprogrameerimise platvorm ja blogi; regulaarsed võistlused, lisaks saab arutada võistlusprogrammeerimist rahvusvaheliste konkurentidega; hea võimalus hinnata oma taset rahvusvahelisel areenil)
  • WCIPEG (erinevad informaatikaülesanded; eriti soovitatav neile, kellel USACO training juba läbitud)
  • UVA online judge (alternatiivne informaatikaülesannete sait)
  • Sphere online judge (alternatiivne informaatikaülesannete sait)
Lehekülg viimati muudetud October 21, 2019, at 08:41 PM