Häkkeripunktid
Erinevatel programmeerimisvõistlustel ning õppesessioonidel osalemise eest saab nn Häkkeripunkte (kehtib ainult kooliõpilastele). Punkte saab nii osalemise eest kui ka vastavalt saavutatud tulemustele. Punkte arvestatakse Eesti koondise valikul ja samuti antakse EIO lõppvooru lõpetamisel välja ägedaid auhindu. Osad auhinnad antakse parimatele ning osad loositakse välja vastavalt saadud punktide arvule. Seega ei pea tingimata edetabeli tipus olema, aga maksimaalne pingutus suurendab auhinna võitmise šanssi.
Häkkeripunktide arvestus algab 10. oktoobril 2022 ning lõpeb 2023 Balti Olümpiaadi alguses.
Arvepidamise lihtsuse huvides arvestame sel aastal häkkeripunktide jaoks piiratumat ringi üritusi. Need on:
- USA ja Horvaatia lahtised võistlused
- Kolmandiku punktidest saab osalemise ja kaks kolmandikku tulemuse eest.
- Codeforces
- Anname punkte iga võistluse eest, mis võistleja reitingut muudab. Lühikesed kuni 3h võistlused annavad 10p, keskmised 4h-24h võistlused annavad 15p. Lõpuks võistleja skoori suurendatakse proportsionaalselt tema reitingule Eesti võistlejate seas. Suurima reitinguga võistleja skoor korrutatakse 3-ga, vähima reitinguga võistleja skoor jääb samaks, see tähendab, et kehtib sama 1/3 osaluse ja 2/3 tulemuse eest printsiip. Seega võib nt lühikese võistluse eest saada kokku kuni 30p.
- USACO kursus
- 150p iga läbitud peatüki eest. Peatüki osaline läbimine annab punkte vastavalt läbitud osa suurusele.
- EIO õppesessioonid
- Iga õppesessioon annab osalemise eest 50p ning sessioonil erinevate ülesannete lahendamise eest veel kuni 50p. Teise poole punktide süsteemi otsustab iga sessiooni lektor. Seega on kokku võimalik saada kuni 200p.
- Järellahendamine
- Eesti võistluste lõpus jätame võistluskeskkonna avatuks veel kaheks nädalaks, mille jooksul on võimalik ülesandeid järellahendada. Järellahendamise eest saab <lisandunud punktide arv>*100/<võistluse max võimalik punktide arv> HP-d.
- Võistlusprogrammeerimise õpik
- Esimese osa ülesannete lahendamine annab 5p ülesande kohta, teise osa ülesanded 7p. Kokku on kummaski osas 60 ülesannet. Lahendusi saab esitada Codeforces keskkonnas, selleks ei pea osalema seonduval Teaduskooli kursusel, kuid osalemine on muidugi ka asjana iseeneses kasulik. Samuti võib autoritele saata parandusi kas raamatu tekstist või ülesannetest leitud vigade kohta. Iga leitud vea eest saab kuni 10p.
- Lisapunktid
- Kui te saavutate midagi, mis õppesessioonide korraldajatele või ülesannete koostajatele väga meeldis, siis neil on võimalus premeerida teie saavutusi Häkkeripunktidega.
Info oma saavutuste kohta saatke aadressile katrint@gmail.com. Täpsemalt saatke oma CF kasutajanimi ning võistlustel nagu COCI märkige enda riigiks Eesti, et teid oleks kergem üles leida. USACO kursuse hindamise jaoks saatke kuvatõmmis tehtud ülesannetest.
Tulemusi uuendatakse aeg-ajalt.
Viited
- USA kaugõppekursus (tõsiselt soovitatav kõigile; selle kursuse läbinu on kindlalt IOI medalisti tasemel)
- USA lahtised võistlused (võistlused pronksi-, hõbeda-, ja kullarühmas; edukas osalemine viib järgmisesse rühma; soovitatav igale tasemele)
- Horvaatia lahtised võistlused (tavaliselt 6 ülesannet kasvava raskusega; soovitatav igale tasemele)
- Codeforces (võistlusprogrameerimise platvorm ja blogi; regulaarsed võistlused, lisaks saab arutada võistlusprogrammeerimist rahvusvaheliste konkurentidega; hea võimalus hinnata oma taset rahvusvahelisel areenil)
- AtCoder (sarnane Codeforces'ile)
- CSES (peamiselt standardülesannete kogu, kogenud osaleja võiks osata paljud ülesanded siit "une pealt" ära lahendada)
- Sphere online judge (alternatiivne informaatikaülesannete sait)
- UVA online judge (alternatiivne informaatikaülesannete sait)